Toolbar
Referencie

2016

5 items

Čo je ťažšie ako točiť 120fps slowmotion o polnoci v uličkách historickej časti mesta Košice. Pre vačšinu kamier nemožné, pre Sony A7S II úplna brnkačka. Keď máte pri ISO 100.000 použiteľný šum, môžete si dovoliť točiť s uzávierkou 1/240 aj v úplnej tme. K tomu ešte širokouhlý 14mm f/2.8 objektív so stabilizátorom Dji Ronin.

Známa Trance/Techno akcia v centre Bratislavy. To je Ear-Gasmic. Tentokrát mená ako Giuseppe Ottaviani, Driftmoon, Janina T či Kristy Jay. Celý event sa odohrával v UHU clube, kde bola totálna plnka. Môj výsledok si môžete pozrieť pod týmto článkom.

Tentokrát som bol pri zahájení Tour 2016 v meste Trenčín v clube Piano. Vystúpili tu kapely Zoči Voči a Neverback spolu s Youtubermi ako Expl0ited a mnohými ďalšími. Výsledkom bolo krátke promo video pre agentúru Žijeme Hudbou. Po prvýkrát som točil mojou novou video zostavou Sony A7S II + Dji Ronin-M. Mohol som si tak dovoliť svetelne dokonalé a stabilné slowmotion zábery aj v úplnej tme, pretože točiť pri ISO 50.000 a nemať takmer žiadny šum, to je vec, ktorú dokáže len A7SII. Však sami posúdte.

Revolúcia. Áno, presne tak sa dá opísať afterko z B-DAY party známej slovenskej Djane – LayDee Sue. Prečo? Pretože celé aftermovie bolo točené 360° kamerou a výsledok si tak môžete pozrieť cez Oculus Rift, či iné zariadenie podporujúce virtuálnu realitu. Ako prví na Slovensku sme vytvorili afterko, ktoré nie je len výsek z reality ale kompletne zachytená realita vo všetkych uhloch. Pri sledovaní tohto aftermovie sa môžete otáčať akýmkoľvek smerom a uvidíte tak všetko navôkol. Vychutnajte si ho.

Čo by to bol za rok, keby ho nezahájil poriadny ples. Tentokrát to bol benefičný ples v Seredi, na ktorom vystúpilo plno hviezd ako Dara Rolins, Adéla Banášová a mnoho ďalších. Výťažok z plesu šiel na pomoc deťom, ktoré to naozaj potrebujú. Mojou úlohou bolo natočiť aftermovie a prispieť tak svojou prácou k propagácii tejto skvelej akcie. Pozrieť si ho môžete priamo tu na mojom webe.

2015

19 items

Dátum 25.9. obletel Slovensko. Áno, Veronika Nízlová (TWIINS) sa šťastne s partnerom Tomášom vydala. Svadba bola veľkolepá plná známych tvári a deň D Veronika s Tomášom trávila v spoločnosti stovky ľudí. To ako to Veronike svedčilo a že svadba bola naozaj taká super, ako všetci ospevujú, môžeš vidieť aj z nášho krátkeho svadobného klipu. Lebo my sme boli opäť pri tom.   

Každý človek, ktorý chce v živote niečo dosiahnuť potrebuje zistiť „how-know“ a my sme boli na konferencii kde vás to ako k tomu prísť naučia. Prinášame zostrih septembrovej konferencie z Bratislavy a tým dávame do popredia, že ani takýto druh videa pre nás nie je žiaden problém.

V septembri žila Tatranská Lomnica vo veľkom štýle. Kontrafakt mal v Humne koncert a my sme boli pri tom a tebe prinášame krátky zostrih čo nám predviedli králi rapu. Nakukni cez nás ako to tam prebiehalo a pokochaj sa naším spracovaním. [TEASER]

Festival zameraný na elektronickú hudobnú scénu. Skvelá atmosféra, letecké zábery, slowmotion a mnoho iného nájdeš v aftermovie.

Už po desiaty krát sa na Turej stretli motorkári a to preto aby si užili jedinečnú atmosféru festu stvoreného práve pre nich. Celé tri dni si užívali koncerty rôznych rockových a popových kapiel, mali možnosť vidieť naozaj obdivuhodné skills profi motorkárov ale taktiež si užili aj tradičný guláš s kofolou a neskôr aj tradičnú tortu. Na vstupe ťa privítal welcome drink v podobe tatratea, v areáli nechýbali atrakcie ako rodeo býk, bazény a vodný futbal. Hluché miesta medzi koncertmi organizátori vyriešili bravúrne. Muži si užili pri erotických vystúpeniach ale nechýbali aj tie tradičné súťaže ako Motostar, Kozomer, Vtákomer a rozdávali sa vecné ceny. Toto cele môžeš vidieť na aftermovie a to nie len s klasického pozemného pohľadu, na svoje si prídu aj milovníci vtáčej perspektívy, keďže nám celý fest robil parťáka aj drom. Nič nám neušlo, zábery máme z piatich kamier tak pozeraj pozorne určite sa nájdeš!

Pravidelne chodím na akcie v obci Zakamenné, avšak to, čo sa dialo tentokrát, sa ani slovami opísať nedá. Totálny masaker elektronickej hudby. Párty, akú na Slovensku len tak nezažijete. Neskutočná energia a feeling v podaní DJs - Thobias, LayDee Sue, Buggy a mnoho ďalších. Oficiálne aftermovie sa točilo kvalitnou technikou značky Blackmagic spolu s niekoľkými akčnými kamerami GoPro4. Jedine táto kvalitná technika dokáže zachytiť párty tohto formátu a vytvorriť tak epické eftermovie. Pozrieť si ho môžete na mojom webe, priamo pod týmto článkom.

Druhý ročník open air eventu v meste Karviná s názvom SkyOpen. Tentokrát ešte väčší a s lepším obsadením. Kvalitná elektronická hudba v podaní DJane LayDee Sue, DJ Thobiasa, Chickyho a mnohých ďalších.  Okrem skvelých DJs nechýbali ani sexi Gogo tanečnice, fire show či tanečné vystúpenie skvelej skupiny. Všetko toto a ešte omnoho viac sa nachádza aj v aftermovie, ktoré si môžetepozrieť priamo pod týmto článkom.

Tento rok sa letná sezóna odštartovala aj v Bojniciach a to open air music festivalom Welcome Summer, nechýbali známe tváre ako Lavagance, Zoči Voči, Moja Reč, Helenine oči a mnohí ďalší. Event sa konal na plážovom kúpalisku, ľudia mali možnosť zapojiť sa do rôznych súťaží, povyhrávať vecné ceny ale taktiež si vychutnať kvalitnú hudbu a zábavu. Z festivalu ťa odviezol Party Bus a to úplne zadarmo. Na našom aftermovie môžeš vidieť, že špeciálne svetelné a dymové efekty sú už samozrejmosťou. Vďaka dromu sa na to celé pozrieme aj zhora a užijeme si jedinečný zážitok.  

V Nitrianskom Rudne som točil presne pred rokom a vďaka úspechu prvého videa som dostal ponuku točiť aj tohtoročný festival, ktorý sa nachádzal priamo v areále campingu.  Lineup bol veľmi pestrý a mohli ste tu zažiť mená ako Dara Rolins, Lucie Bíla, Majk Spirit, Peter Cmorík, Tomáš Bezdeda, Igor Kmeťo, Rytmus či kapely The Paranoid, Iné Kafé, Gladiátor, Moja Reč, Olympic a headliner - Europe. Okrem klasických záberov z Blackmagic kamery sme vyhotovili aj letecké zábery areálu za pomoci bezpilotného drona. Ako to celé dopadlo si môžete pozrieť v aftermovie priamo pod týmto článkom.

Tvorba reklamného promo videa pre camp zameraný na kondičný tréning. Okrem klasických záberov mojou Blackmagic kamerou a slow motion záberov s GoPro4 sme využili aj letecké zábery s drona. Výsledný klip je tak veľmi zaujímavý a rôznorodý, pretože prostredie hotela Alexandia bolo v krásnych slovenských horách. Pozrieť si ho môžete priamo pod článkom.

Točiť párty na lodi bol vždy jeden z mojich snov, ktorý sa mi nakoniec podarilo si splniť. Síce to nebola žiadna zaoceánska loď, nejak sa však začať musí. Loď sa plavila z Bratislave po Dunaji a plavbu spríjemňovali dvaja skvelí DJs - Pico a Stame. Počasie nám vyšlo a tak si môžete užiť slnečné aftermovie s veľkou dávkou sexi žien, ktoré sa prišli zabaviť na túto párty.

Opäť na Orave, tentokrát však nie aftermovie, ale hudobný klip pre kapelku Synchron. Dej je veľmi jednoduchý a celý klip sa odohráva v štúdiu, na ceste do clubu Impéria a v samotnom clube na live vystúpeni kapely. Hudba je veľmi chytľavá a dynamická a tak som aj samotný klip spravil dosť "fresh" a dal mu veľkú dávku dynamiky. Pozrieť si ho môžete priamo pod týmto článkom.

Sny si treba plniť a tak som sa po dlhej dobe rozhodol zorganizovať svoj vlastný event a to rovno z mojim obľúbeným slovenstkým interpretom. Áno, presne tak, Rytmus je pre mňa bezkonkurenčne TOP, nielen svojou hudobnou produkciou ale aj celkovým postojom k životu. Bolo mi teda veľkou cťou robiť akciu s ním a byť s ním v priamom kontakte. Samozrejme, pre aftermovie z mojej vlastnej párty chcem iba toho najlepšieho kameramana, a preto som si ho, ako inak, točíl ja sám /SMIECH/. Výsledkom je krátky film, zachytávajúci 3 mesiace príprav až po samotnú akciu. Vychutnejte si toto aftermovie tak, ako som si ja užil tento koncert a pozrite si, koľko práce stojí za jednym koncertom.

Tentokrát sme sa rozhodli natočiť niečo zo života rezidentného DJ clubu menom Chicky. Dokument zahrňuje, okrem iného, všetky prípravy na párty, krátky príhovor asamozrejme samotný event. Celý klip je točený ako vždy mojou Blackmagic kamerou sobjektívom Sigma 18-35 f/1.8. Následná postprodukcia v Adobe Premiere Pro.

Narodeninová párty najznámejšej slovenskej DJane LayDee Sue sa konala v clube EKG. Okrem oslávenkyne vystúpili aj mnohí známi slovenskí DJs - Folly, Toffy, Drahosh a Robin a Bongoman Elizz. Nechýbal samozrejme ani jej brat DJ Thobias. Ako vyzerala táto skvelá párty si môžete pozrieť v mojom aftermovie. Celé aftermovie bolo točené kombináciou kamier Blackmagic a GoPro Hero 4. Pri Blackmagic som použil objektív Sigma 18-35 f/1.8, bez ďalšieho príslušenstva (všetky zábery sú točené bez stabilizátorov, čisto z ruky). GoPro kamera bola stabilizovaná 3-axis gimbal stabilizátorom. Nájdete tu aj množstvo nových grafických prvkov (Adobe After Effects) a zaujímavých efektov. Finálny strih videa prebiehal v programe Adobe Premiere Pro a následný color grading v DaVinci Resolve. Mnoho ľudí sa ma pýta na moju PC zostavu, keďže blackmagic vyžaduje dosť veľkú výpočtovú silu a taktiež dosť voľného priestoru na diskoch. Takže ako procesor používam Intel i7 3.4GHz, grafické karty nVidia Quadro 2GB + nVidia GeForce 760GTX (občas si aj zahrám dačo :o), 12GB RAM (2400MHz) a úložný priestor: 2x240GB SSD (OS, programy + projekt, na ktorom práve pracujem) + 3x3TB externé disky (bolo ich 5ks, avšak dva mi v decembri odišli). Na diskoch mám všetky projekty a video materiály, ktoré som doteraz natočil (aj ked 95% už zrejme nikdy nevyužijem). Ďalej mám 1x 1080p 27'' LG monitor (v blízkej dobe pribudne pravdepodobne druhý), bezdrótovú klávestnicu a myš. Na zvukový výstup používam 10 eurové, čierne (bez značky) slúchadlá z Tesca, ktoré u mňa vyhrali po vyše mesačnom testovaní všetkých možných značiek a typov slúchadiel. Takže to je tak v stručnosti zhrnutá moja postprodukcia. V prípade akýchkoľvek otázok, píšte.

Najnovší klip štvorčlennej kapely 4Ewer s názvom "To príde" sme točili ako obvykle, v Žiline. Pre každého z členov kapely sme vybrali iné miesto, charakteristické pre jeho povahu tak, aby ho čo najlepšie vystihovalo. Výsledkom je veľmi rôznorodý klip, točený v interiéri aj exteriéri, v teple aj zime, cez deň aj v noci.  Po veľmi veľmi dlhej dobe som sa rozhodol točiť klip za pomoci statívu. Keďže preferujem dynamickejšie zábery "z ruky", bola to pre mňa výzva a dosť veľká zmena. Následná postprodukcia už prebiehala našťastie tradične, strih v programe Adobe Premiere Pro (za asistencie členov kapely a režisérky) a color grading v programe DaVinci Resolve. Nakoniec sa nám to podarilo dať dokopy, a tak si priamo tu pod článkom môžete pozrieť výsledný klip.

Najlepšie párty v meste Havířov sú v Remix clube. A tentokrát to platilo dvojnásobne, pretože sa konala študenská párty Pepíno, ktorú pravidelne organizuje DJ Chicky. Tento event má bohatú históriu a veľmi dobré meno, vďaka čomu je už o 22.oo plný club a plnka je až do rána. Je pre mňa veľkým potešením točiť v tomto clube s ľudmi, ktorí sa chcú baviť. Čiernobiela verzia tu.

Najlepšie párty na Orave organizujú Webster a DJ Buggy. Nebolo tomu inak ani tentokrát a chlapci pripravili neskutočne prepracovaný event. Technické zabezpečenie pozostávalo z niekoľkých lasérov, desiatok DMX svetiel, ohňovej show, konfiet a ako bonus, dva gigantické ventilátory, ktoré ochladili sálu v niekoľkých sekundách.  LineUp pozostával z dvoj DJane - Jeaniss a LayDee Sue a skúseného DJ a zároveň organizátora tohto eventu - DJ Buggy. Celé aftermovie bolo točené kamerou Blackmagic s následnou postprodukciou v Adobe Premiere Pro. Animácie a špeciálne efekty boli vyhotovené v After Effects. Výsledné video si môžete pozrieť priamo tu pod článkom.

Krátky reklamný shot pre talianskú značku kvalitnej kávy - Martella. Celý klip pozostáva z detailných záberov procesu prípravy tejto kávy. Počas nakrúcania som mal možnosť ochutnať túto jedinečnú a lahodnú kávu a môžem len dodať, že chutnejšiu kávu som doteraz ešte nemal. Vychutnajte si rovnako aj vy môj výsledný klip. Caffe Martella - Espresso Caffe Martella - Cappuccino

Vitajte na webe | Macik.eu

Movie production  &  Photoshooting  &  Webdesign

V skratke o mne

Sample Image Od fotografie som postupnou evolúciou prešiel až na tvorbu videozáznamov. Začal som natáčať stužkové a svadby. Postupne som sa prepracoval s tvorbe reklamných videí, aftermovie a promo videí. Nakoniec som sa dostal až k výrobe videoklipov pre slovenských interpretov.Moje referencie

Kontaktné informácie

V prípade, že Vás moje práce zaujali, kontaktujte ma a môžeme si dohodnúť spoločné stretnutie.

  • e-mail
    This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • Mobil
    +421 902 669 702
  • Facebook
    Maťko Macík

Ponuka služieb

Chceš byť informovaný?

Napíš mi svoj email a získaj možnosť pravidelne vyhrať lístky na top koncerty po celom Slovensku.

Samozrejme, ak chceš dostávať vždy čerstvé info o mojich projektoch, pridaj si ma aj na sociálnych sieťach...