26 Jun 2014

Splnený sen. Inak sa tento zážitok nazvať nedá. Top slovenské a aj zahraničné kapely sústredené na jednom mieste. Áno, presne o tom bol Topfest 2014. Neskutočná atmosféra, technické zabezpečenie a najväčší stage Strednej Európy. Proste masaker, na ktorý som sa tešil ako nikdy predtým.

Keď som prvýkrát uvidel billboard Topfest 2014, neveril som vlastným očiam, pretože ako headliner na ňom bola americká skupina 30 Seconds to Mars, ktorá patrí medzi moje najobľúbenejšie skupiny vôbec. V tej dobe som ešte vôbec netušil, že sa s nimi stretnem osobne a budem točiť ich koncert. Celé leto som však mal nabité termínami točení, a tak som sa zmieril s tým, že ich asi neuvidím. Šťastie mi však prialo a moje sny sa stali skutočnosťou. Dva týždne pred festivalom som dostal ponuku, točiť aftermovie z Topfestu, ktorú som samozrejme s veľkým nadšením okamžite prijal. Stal som sa najšťastnejším človekom na svete :o)

Prešli dva týždne a prišiel ten deň. Prvý deň začatia festivalu bolo veľmi teplo, avšak fúkal príjemný vetrík. Miestami som mal pocit, že taký príjemný, že odfúkne hlavný stage :D Začal som teda točiť prvé kapely a príchod ľudí do areálu letiska Piešťany. Ľudia sa bavili už od úplneho začiatku. Síce bol iba štvrtok, no počet ľudí, ktorí prišli, ďaleko prekonal moje očakávania. Stánky s pivom a mnohými dobrotami až po rôzne adrenálínové atrakcie a relaxačné zóny. To všetko sa nachádzalo priamo v areáli Topfestu. Každý návštevník si prišiel na svoje.

Prešlo niekoľko hodín a slnko už pomaly zapadalo, no ja som bol stále plný energie s chuťou točiť nové zaujímavé zábery. Mal som pocit, že aj keby som dokázal byť na niekoľkých miestach naraz, stále by som mal čo točiť. Rôznorodosť ľudí a situácií, ktoré stáli za oko mojej kamery bolo stále viac a viac. Avšak voľná pamäť mala na to iný názor. A tak s 500GB zábermi a plným HDD po prvom dni, som sa musel trošku začať zamýšľať, čo natočiť a čo nie. Nakoniec však všetko dobre dopadlo a ja som mal zábery všetkých hlavných kapiel a aj mnoho záberov ľudí a mnohých zaujímavých momentov tohto dňa. Čas ísť spať.

Nasledujúce ráno som sa zobudil s chuťou do nového dňa. Bolo ešte teplejšie ako vo štvrtok. Tento deň bol omnoho náročnejší, pretože v programe bolo omnoho známych kapiel, ktoré som mal v pláne točiť. A tak som celý deň točil a točil,vo voľnom čase nabíjal a zálohoval a opäť točil. Zo skúsenosti z predchádzajúceho dňa som sa snžil šetriť miesto ako sa len dalo, avšak napriek tomu padlo ďalších 500GB pamäte. Okrem Topfestu, som v tento deň točil aj akciu Neon on Air na Zelenej Vode. Našťastie bola vzdialená len pár kilometrov od Piešťan, a tak mi nerobilo problém odbehnúť medzi kapelami a potočiť tam zopár záberov na plnohodnotné aftermovie. Boli tri hodiny ráno a ja som konečne dotočil obe akcie. Značne unavený som sa konečne vybral spať. 

Tretí a posledný deň Topfestu sa pre mňa nezačal úplne najlepšie. Zničený z predchádzajúcich dní a nevyspatý, tak vyzeralo moje tretie ráno. Jediná myšlienka ma držala pri živote a dobrej nálade - Thirty Seconds To Mars. Čas, kedy ich uvidím naživo sa pomaly krátil a moja dobrá nálada len rástla. Naplánoval som si točenie celého dňa tak, aby som mal dostatok batérií a voľnej pamäte na celý hodinový koncert 30STM. Zábery ľudí, atrakcií a celého prostredia som mal už z minulých dní, a tak som sa sústredil už len na samotné kapely a ich vystúpenia. 

Počas celého Topfestu som zažil a natočil skupiny ako Helenine Oči, Smola a Hrušky, IMT Smile, Desmod, Horkýže Slíže, Zóna A, Zoči Voči, Team a Pavol Habera, Gladiátor, Konflikt, Polemic ale aj zahraničné kapely ako Kabát, Sabaton či Halloween. Najviac som sa tešil však na headlinera Thirty Seconds to Mars.  

Bolo 22:00 a okamih, na ktorý som sa tak tešil, bol na dosah ruky. Nasledujúcu hodinu môjho života nedokážem opísať slovami. Avšak tam, kde slová nestačia, prichádza moje aftermovie. Vychutnajte si ho tak, ako som si ja vychutnal celý 3-dňový Topfest.

Hodnotenie
(1 Vote)
Posledná zmena Stvrtok, 17 Jul 2014 13:38
Macik

Venujem sa tvorbe hudobných videoklipov a dokumentov. Pre tvorbu používam profesionálnu techniku značky Blackmagic.

Webová stránka: www.macik.eu

Podobné referencie

Napíš komentár

Vyplnenie polí označené (*) je povinné. Vloženie HTML kódu nie je povolené.

Vitajte na webe | Macik.eu

Movie production  &  Photoshooting  &  Webdesign

V skratke o mne

Sample Image Od fotografie som postupnou evolúciou prešiel až na tvorbu videozáznamov. Začal som natáčať stužkové a svadby. Postupne som sa prepracoval s tvorbe reklamných videí, aftermovie a promo videí. Nakoniec som sa dostal až k výrobe videoklipov pre slovenských interpretov.Moje referencie

Kontaktné informácie

V prípade, že Vás moje práce zaujali, kontaktujte ma a môžeme si dohodnúť spoločné stretnutie.

  • e-mail
    This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • Mobil
    +421 902 669 702
  • Facebook
    Maťko Macík

Ponuka služieb

Chceš byť informovaný?

Napíš mi svoj email a získaj možnosť pravidelne vyhrať lístky na top koncerty po celom Slovensku.

Samozrejme, ak chceš dostávať vždy čerstvé info o mojich projektoch, pridaj si ma aj na sociálnych sieťach...