28 Aug 2014

Posledný prázdninový týždeň sa v Piešťanoch konal trojdňnový festival Lodenica. Festival zameraný hlavne na staršiu vekovú kategóriu sa pýšil najmä skvelým hudobným obsadením. Okrem slovenských a českých interpretov a skupín ako Tublatanka, Čechomor, Tomáš Klus či Cigánski Diabli boli na zozname aj zahraničné legendy: Afric Simone a The Rubettes. Mojou úlohou bola produkcia približne 5 minútového aftermovie z celého 3-dňového festivalu. Je to však extrémne ťažká úloha, pretože celý festival bol veľmi rôznorodý, a tak som mal hodiny a hodiny materiálov na postprodukciu. Opíšem Vám teda celý môj postup pri tvorbe aftermovie.

Pri strihu projektov tak veľkého rozsahu používam troj až štvorbodový strih. V prvom, hrubom strihu, vyfiltrujem niekoľko hodín materiálov na približne 1 hodinu použiteľných videí. V druhom, precíznejšom filtrovaní, z použiteľných materiálov vyberiem len tie najlepšie zábery, a tak sa celkový čas videa zmenší na približne 15 až 30 minút. V tomto bode taktiež vyberiem vhodné zábery pre slow motion. V tomto momente už približne viem, aké zábery použijem vo výslednom movie, a tak podľa toho vyberiem a následne zostrihám čo najvhodnejšiu hudbu. Akcie clubového rozsahu strihám na aftermovie dĺžky od 1 minúty do 3 minút, pretože v nich nie je toľko rôznorodých záberov, a tak sa už väčšinou po 2 minútach začínajú zábery opakovať a video začne pôsobiť, navzdory svižnému strihu, unudene. Niekoľkodňové festivaly sú však omnoho rôznorodejšie. Desiatky interpretov a skupín, množstvo atrakcií a omnoho väčší areál. To všetko nie je možné nastrihať do 2 minút, a tak pri niekoľkodňových festivaloch strihám aftermovie na 5 až 8 minút. Je to čas, do ktorého dokážem "namačkať" zábery celého areálu, atrakcie, zabávajúcich sa ľudí a najmä všetkých známejších a aj menej známejších interpretov a ich vystúpenia. Keď sa mi toto všetko podarí, prichádza na radu už len color grading, vyladenie detailov, vloženie textov, lóg a hurá po troch dňoch finálny rendering a následné odoslanie aftermovie vedeniu na schválenie. Celú produkciu aftermovie som Vám už do detailov opísal, takže teraz si môžete pozrieť hotový výsledok a sami posúdiť, či výsledok stojí za tie hodiny práce. Prajem príjemné sledovanie oficiálneho aftermovie Lodenica 2014.

Hodnotenie
(1 Vote)
Posledná zmena Streda, 08 Oktober 2014 07:15
Macik

Venujem sa tvorbe hudobných videoklipov a dokumentov. Pre tvorbu používam profesionálnu techniku značky Blackmagic.

Webová stránka: www.macik.eu

Podobné referencie

Napíš komentár

Vyplnenie polí označené (*) je povinné. Vloženie HTML kódu nie je povolené.

Vitajte na webe | Macik.eu

Movie production  &  Photoshooting  &  Webdesign

V skratke o mne

Sample Image Od fotografie som postupnou evolúciou prešiel až na tvorbu videozáznamov. Začal som natáčať stužkové a svadby. Postupne som sa prepracoval s tvorbe reklamných videí, aftermovie a promo videí. Nakoniec som sa dostal až k výrobe videoklipov pre slovenských interpretov.Moje referencie

Kontaktné informácie

V prípade, že Vás moje práce zaujali, kontaktujte ma a môžeme si dohodnúť spoločné stretnutie.

  • e-mail
    This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • Mobil
    +421 902 669 702
  • Facebook
    Maťko Macík

Ponuka služieb

Chceš byť informovaný?

Napíš mi svoj email a získaj možnosť pravidelne vyhrať lístky na top koncerty po celom Slovensku.

Samozrejme, ak chceš dostávať vždy čerstvé info o mojich projektoch, pridaj si ma aj na sociálnych sieťach...