Toolbar
Referencie

2013

Have 2 items

Sobota, 12 Oktober 2013 07:02

Zlatá Svadba

Fotky už čoskoro...

Published in Photography
Sobota, 05 Oktober 2013 04:56

Svadobný klip Dve Svadby

Točenie svadieb je mojou veľkou záľubou. Vždy rád podľahnem dojímavej atmosfére a spolu s mladomanželmi si vychutnávam tie krásne a neopakovateľné chvíle svadobného dňa. S kamerou nonstop pred sebou sa snažím tieto momenty čo najlepšie zachytiť do svadobného videa.

Svadobný deň pre mňa vždy začína veľmi skoro. Už v predchádzajúci deň si kontrolujem batérie a voľnú pamäť v kamerách. Taktiež si vždy vyčistím všetky objektívy a filtre. Až keď je všetko tip-top, môžem isť s čistým svedomím spať.

Nasledujúci deň väčšinou vstávam skoro ráno a vyrážam k nevestičke. Spolu sa potom vyberieme ku kaderníkovi a kozmetičke. Rád zachytávam hlavne detail, a preto sa vždy počas úpravy nevestičky môžem vyhrať s detailnými zábermi celého skrášľovacieho procesu. Po dokončení všetkých procedúr sa vraciame naspäť k rodičom, kde prichádza ženích a kde prebehne požehnanie od rodičov. A hurá do kostola!

V kostole počas omše je mnoho času na vyhotovenie detailných záberov, ktoré videu dodávajú ešte väčšie emócie. Nečakajte žiadne handycam ani podobné lacné bučory, s ktorými točí väčšina kameramanov. Nečakajte ani obrie kamery, ktoré nosia kameramani na pleciach. Vyzerajú síce profesionálne ale v mnohých prípadoch sú kvalitou obrazu ešte horšie než spomínané handycam. V priebehu dňa sa neustále mení úroveň osvetlenia. Preto pre tvorbu videí používam kvalitnú filmovú techniku značky Blackmagic s vysokým dynamickým rozsahom a možnosťou výmeny objektívov. Počas dňa môžem vďaka tomu využívať objektívy s veľkým ohniskovým rozsahom (zoomovacie), ktoré umožňujú zachytávať detaily, ale taktiež vyhotovovať širokouhlé zábery celej miestnosti alebo prírodnej scenérie. Večer, po zhoršení osvetlenia, a taktiež počas celej noci, si jednoducho vymením objektívy za vysokosveteľné (f/0.95 - 1.4). Bez problémov, bez straty kvality videa a hlavne bez kamerového svetla, ktorým väčšina kameramanov zničí celú atmosféru videa, natočím celú oslavu až do skorých ranných hodín. 

Moja práca sa ale nekončí ranným odchodom domov. Teraz prichádza na radu strih videa a celá náročná postprodukcia. Okrem samotného zostrihania materiálov do zhruba hodinu a pol dlhého filmu sa venujem taktiež color gradingu. Čo je v preklade dofarbenie jednotlivých scén. Navodím tak ešte hlbšiu atmosféru pre jednotlivé scény a vznikne tak kompletný a dokonale zachytený obraz svadobného dňa.

Published in Svadobné video

Vitajte na webe | Macik.eu

Movie production  &  Photoshooting  &  Webdesign

V skratke o mne

Sample Image Od fotografie som postupnou evolúciou prešiel až na tvorbu videozáznamov. Začal som natáčať stužkové a svadby. Postupne som sa prepracoval s tvorbe reklamných videí, aftermovie a promo videí. Nakoniec som sa dostal až k výrobe videoklipov pre slovenských interpretov.Moje referencie

Kontaktné informácie

V prípade, že Vás moje práce zaujali, kontaktujte ma a môžeme si dohodnúť spoločné stretnutie.

  • e-mail
    This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • Mobil
    +421 902 669 702
  • Facebook
    Maťko Macík

Ponuka služieb

Chceš byť informovaný?

Napíš mi svoj email a získaj možnosť pravidelne vyhrať lístky na top koncerty po celom Slovensku.

Samozrejme, ak chceš dostávať vždy čerstvé info o mojich projektoch, pridaj si ma aj na sociálnych sieťach...