Toolbar
Referencie

2014

Have 9 items

Piatok, 27 Jun 2014 12:54

NEON ON-AIR Zelená Voda

Popri Topfeste som bol zabookovaný taktiež aj na párty Neon on Air na Zelenej Vode, ktorá k môjmu šťastiu bola len 10 minút od Piešťan. Takže po odtočení hlavných kapiel na Topfeste, som si odbehol o "dum dál", na Zelenú Vodu a točil som tam.

Akcia organizovaná známymi menami ako DJ Pico, DJ Stame a DJ Robbie nemohla dopadnuť inak ako na jedničku. Skvelé technické zabezpečenie na mňa urobilo veľmi dobre zapôsobilo. Kompletné osvetlenie a ozvučenie tohto eventu bolo dokonale zladené, a tak tu bola radosť točiť. Aftermovie z Neon on Air si môžeš pozrieť pramo tu na mojom webe.

Published in Aftermovie
Stvrtok, 26 Jun 2014 12:51

Topfest 2014 Piešťany

Splnený sen. Inak sa tento zážitok nazvať nedá. Top slovenské a aj zahraničné kapely sústredené na jednom mieste. Áno, presne o tom bol Topfest 2014. Neskutočná atmosféra, technické zabezpečenie a najväčší stage Strednej Európy. Proste masaker, na ktorý som sa tešil ako nikdy predtým.

Keď som prvýkrát uvidel billboard Topfest 2014, neveril som vlastným očiam, pretože ako headliner na ňom bola americká skupina 30 Seconds to Mars, ktorá patrí medzi moje najobľúbenejšie skupiny vôbec. V tej dobe som ešte vôbec netušil, že sa s nimi stretnem osobne a budem točiť ich koncert. Celé leto som však mal nabité termínami točení, a tak som sa zmieril s tým, že ich asi neuvidím. Šťastie mi však prialo a moje sny sa stali skutočnosťou. Dva týždne pred festivalom som dostal ponuku, točiť aftermovie z Topfestu, ktorú som samozrejme s veľkým nadšením okamžite prijal. Stal som sa najšťastnejším človekom na svete :o)

Prešli dva týždne a prišiel ten deň. Prvý deň začatia festivalu bolo veľmi teplo, avšak fúkal príjemný vetrík. Miestami som mal pocit, že taký príjemný, že odfúkne hlavný stage :D Začal som teda točiť prvé kapely a príchod ľudí do areálu letiska Piešťany. Ľudia sa bavili už od úplneho začiatku. Síce bol iba štvrtok, no počet ľudí, ktorí prišli, ďaleko prekonal moje očakávania. Stánky s pivom a mnohými dobrotami až po rôzne adrenálínové atrakcie a relaxačné zóny. To všetko sa nachádzalo priamo v areáli Topfestu. Každý návštevník si prišiel na svoje.

Prešlo niekoľko hodín a slnko už pomaly zapadalo, no ja som bol stále plný energie s chuťou točiť nové zaujímavé zábery. Mal som pocit, že aj keby som dokázal byť na niekoľkých miestach naraz, stále by som mal čo točiť. Rôznorodosť ľudí a situácií, ktoré stáli za oko mojej kamery bolo stále viac a viac. Avšak voľná pamäť mala na to iný názor. A tak s 500GB zábermi a plným HDD po prvom dni, som sa musel trošku začať zamýšľať, čo natočiť a čo nie. Nakoniec však všetko dobre dopadlo a ja som mal zábery všetkých hlavných kapiel a aj mnoho záberov ľudí a mnohých zaujímavých momentov tohto dňa. Čas ísť spať.

Nasledujúce ráno som sa zobudil s chuťou do nového dňa. Bolo ešte teplejšie ako vo štvrtok. Tento deň bol omnoho náročnejší, pretože v programe bolo omnoho známych kapiel, ktoré som mal v pláne točiť. A tak som celý deň točil a točil,vo voľnom čase nabíjal a zálohoval a opäť točil. Zo skúsenosti z predchádzajúceho dňa som sa snžil šetriť miesto ako sa len dalo, avšak napriek tomu padlo ďalších 500GB pamäte. Okrem Topfestu, som v tento deň točil aj akciu Neon on Air na Zelenej Vode. Našťastie bola vzdialená len pár kilometrov od Piešťan, a tak mi nerobilo problém odbehnúť medzi kapelami a potočiť tam zopár záberov na plnohodnotné aftermovie. Boli tri hodiny ráno a ja som konečne dotočil obe akcie. Značne unavený som sa konečne vybral spať. 

Tretí a posledný deň Topfestu sa pre mňa nezačal úplne najlepšie. Zničený z predchádzajúcich dní a nevyspatý, tak vyzeralo moje tretie ráno. Jediná myšlienka ma držala pri živote a dobrej nálade - Thirty Seconds To Mars. Čas, kedy ich uvidím naživo sa pomaly krátil a moja dobrá nálada len rástla. Naplánoval som si točenie celého dňa tak, aby som mal dostatok batérií a voľnej pamäte na celý hodinový koncert 30STM. Zábery ľudí, atrakcií a celého prostredia som mal už z minulých dní, a tak som sa sústredil už len na samotné kapely a ich vystúpenia. 

Počas celého Topfestu som zažil a natočil skupiny ako Helenine Oči, Smola a Hrušky, IMT Smile, Desmod, Horkýže Slíže, Zóna A, Zoči Voči, Team a Pavol Habera, Gladiátor, Konflikt, Polemic ale aj zahraničné kapely ako Kabát, Sabaton či Halloween. Najviac som sa tešil však na headlinera Thirty Seconds to Mars.  

Bolo 22:00 a okamih, na ktorý som sa tak tešil, bol na dosah ruky. Nasledujúcu hodinu môjho života nedokážem opísať slovami. Avšak tam, kde slová nestačia, prichádza moje aftermovie. Vychutnajte si ho tak, ako som si ja vychutnal celý 3-dňový Topfest.

Published in Aftermovie
Piatok, 20 Jun 2014 12:47

Opening PartyVoda Břeclav

Po úspešnom aftermovie z koncertu Majka Spirita sa rozhodlo vedenie Corner clubu Břeclav, že im budem točiť letnú open air párty s názvom PártyVoda, ktorú každoročne organizujú. Samozrejme som ponuku prijal a šiel som s radosťou po mesiaci späť do Břeclavu. 

Celá akcia sa konala neďaleko mesta Břeclav pri jazere. Ponáhľal som sa, aby som stihol natočiť pár záberov západu slnka. To sa mi aj podarilo, a tak som si mohol pustiť do točenia celej párty. Tá sa začala už o 20:00 a ihneď po otvorení areálu sa začali dnu hrnúť ľudia. Spokojne som si točil prichádzajúcich ľudí, následne posilňujúcich sa pri bare a nakoniec tancujúcich na parkete. Keď odbila 2 hodina ráno, spokojne a s plným SSD diskom som vydal na cestu domov. Unavený a mierne ospalý som cestou domov prešiel malé neidentifikovateľné zvieratko, ktoré mi nejakou zvlášnou náhodou uvolnila plast na blatníku. Začal som ho šúchať po ceste. A tak som sa rozhodol využiť svoj talent a o pol 3 ráno v úplnej tme na poľnej ceste opraviť túto závadu usb kábľom z foťáku :D Nakoniec som šťastne došiel domov a zostrihal aftermovie z celej párty a dal dokopy auto. Aftermovie nájdete pod týmto článkom.

Published in Aftermovie
Utorok, 17 Jun 2014 12:43

Janka Portrait Photography

Nefotím len svadby, stužkové alebo modelky do časopisov. Fotím aj bežných ľudí. Každý, kto má záujem o profesionálne fotografie, či už v mojom štúdiu alebo hocikde v prírode (podľa Vášho výberu), mi môže kedykoľvek napísať a dohodnúť si termín a miesto fotenia. 

Taktiež vytváram originálne fotobooky, podľa Vašich požiadaviek. V prípade záujmu zabezpečím vizážistku, kaderníčku či čokoľvek potrebné pre dokonalé fotografie. Rád Vám splíe Vaše sny a nafotím Vás presne podľa Vašich predstáv. Samozrejmosťou je profesionálna retuš a úprava najlepších fotografií a následna tlač do booku alebo na plátno. Všetky prípadné otázky rád zodpovednám: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Published in Photography
Sobota, 14 Jun 2014 12:40

Tuning Nitrianské Rudno

Sexi ženy, nadupané autá a krásne slnečné počasie. Presne tak sa dá v rýchlosti opísať Tuning Weekend Nitrianské Rudno. Celá akcia sa konala v priestoroch autocampu. Už od obeda sa predvádzali majitelia tuningových automobilov, kto má dokonalejšieho štvorkolesového miláčika. 

Mojou úlohou bola tvorba aftermovie z celého dňa a taktiež vyhotovenie fotografie celého areálu autocampu. Prišiel som približne o 16:OO. Súťaž už akurát vrcholila a chystalo sa odovzdávanie cien. Kategórii bolo nesmierne mnoho od veteránov, cez najnovšie modely až po niečo, čo slovami neviem ani opísať. Po skončení súťaže sa všetci odobrali osláviť a zapiť svoje víťazstvo či prehru a tak som mal chvíľu času na prejdenie celého areálu a nasnímania množstva záberov z celého autocampu Nitrianské Rudno.

Takto som sa túlal areálom až do zotmenia, kedy začal DJ hrať a cely camp sa začal zbiehať na parket. Ako na správnej letnej žurne, nechýbalo ani mnoho letných súťaží. Mojou obľubenou MISS mokré tričko, ktorú som precízne zdokumentoval. Hehe, už klikáš na video, že?

Published in Aftermovie
Sobota, 07 Jun 2014 12:39

Hudobný klip Borra Nitra

Ďalší môj, v poradí druhý, klip pre kapelu Borra sa točil v Nitre. Scénar a myšlienku celého klipu si navrhla kapela. Mojou úlohou bolo túto myšlienku zrealizovať.

Točilo sa v malej pivničke v peknej štvrti na okraji Nitry. Celé priestory pripomínali útulná bar a tak sme toho využili a pretvorili sme malú pivničku na podzemná barik. V priestoroch sa nachádzalo mnoho bodových a iných zdrojov svetla, ktoré boli dostatočne výkonné a ideálne pre navodenie barovej atmosféry. Z toho dôvodu som nakoniec ani nerozkladal externé osvetlenie.

Točilo sa už od rána, približne 10:00 až do neskorého poobedia. Vynikajúce herecké výkony a dobrá nálada bola duchom celého točenia. Čo z toho celého vzniklo si môžete pozrieť v nasledujúcom klipe.

Published in Hudobný klip
Sobota, 07 Jun 2014 11:53

Milan Lieskovsky Sway Get Fun

Už po druhýkrát som zavítal do clubu SWAY. Vedenie clubu sa po úspešnej párty GET FUN s Milanom Lieskovským rozhodlozopakovať túto párty v spolupráci s Fun rádiom. Ako hlavný headliner večera bol opäť Milan Lieskovsky. Nechýbal ani skvelý DJ a moderátor Elsy z Fashion Sound. Skvelé svetelné zabezpečenie clubu spojením s veľmi kvalitným a výkonným zvukovým aparátom naštartoval každého na parkete. Nezabudnuteľná noc.

Do clubu som tentokrát prišiel o 23:OO. Priestory som už detailne poznal z posledného točenia. V hlave sa mi tvorili obrazy ako a odkiaľ by bolo asi možné natočiť tento event. Bolo 12 hodín a parket bol úplne plný. Vytiahol som teda moju obľúbenú a nenahraditeľnú kameru značky Blackmagic. Neuveriteľný dynamický rozsah tejto kamery zvládne aj veľmi náročné zábery nočných podnikov. Spojením s vysoko svetelným zoomovacím objektívom Sigma 18-35 f/1.8 som dosiahol neuveriteľne detailné zábery aj pri čase uzávierky 1/200. Celá noc bola jedna veľká divočina. Presvečiť sa môžeš v nasledujúcom aftermovie.

Published in Aftermovie
Piatok, 06 Jun 2014 12:36

Imperia-M LayDee Sue

Impéria-M je podnik, do ktorého sa vždy rád vraciam. Príjemný personál, skvelé svetelné a zvukové technické vybavenie a celá vizuálna stránka tohto clubu je na top úrovni.

To všetko sa odrzkadľuje aj na samotných eventoch, ktoré vedenie podniku pripravuje pre ľudí. Tentokrát som bol povolaný točiť párty s rezidentom clubu DJ Edwardom a známou slovenskou DJane LayDee Sue, s ktorou už dlhodobo spolupracujem. O polnoci sa podnik naplnil ľudmi až po strop. Ako sme si užili tento večer si môžete pozrieť v nasledujúcom aftermovie.

Published in Aftermovie
Stvrtok, 05 Jun 2014 12:33

Hudobný Klip Borra Zoči Voči

Na točenie klipu pre kapelu Borra som sa veľmi tešil. Tentokrát nebol v pláne obyčajný hudobný klip ale dokument, priamo s nahrávania nového singlu v spolupráci s Michalom Žiťanským zo známej skupiny Zoči Voči.

Točilo sa v modernom a perfektne zariadenom štúdiu v meste Sereď. Celý dokumentárny klip bol k pesničke s názvom: V ľudoch je niečo zlé. Nič nebolo nacvičené a tak sa len improvizovalo. Prvýkrat som zažil hudobnú tvorbu celej pesničky od úplnch základov. Nakoniec sa nám podarilo nahrať, natočiť a zostrihať celý videoklip k tomuto singlu. Pozrieť si ho môžete priamo tu na mojom webe.

Published in Hudobný klip

Vitajte na webe | Macik.eu

Movie production  &  Photoshooting  &  Webdesign

V skratke o mne

Sample Image Od fotografie som postupnou evolúciou prešiel až na tvorbu videozáznamov. Začal som natáčať stužkové a svadby. Postupne som sa prepracoval s tvorbe reklamných videí, aftermovie a promo videí. Nakoniec som sa dostal až k výrobe videoklipov pre slovenských interpretov.Moje referencie

Kontaktné informácie

V prípade, že Vás moje práce zaujali, kontaktujte ma a môžeme si dohodnúť spoločné stretnutie.

  • e-mail
    This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • Mobil
    +421 902 669 702
  • Facebook
    Maťko Macík

Ponuka služieb

Chceš byť informovaný?

Napíš mi svoj email a získaj možnosť pravidelne vyhrať lístky na top koncerty po celom Slovensku.

Samozrejme, ak chceš dostávať vždy čerstvé info o mojich projektoch, pridaj si ma aj na sociálnych sieťach...