Toolbar
Referencie

2014

Have 8 items

Stvrtok, 28 August 2014 09:40

Festival Lodenica 2014

Posledný prázdninový týždeň sa v Piešťanoch konal trojdňnový festival Lodenica. Festival zameraný hlavne na staršiu vekovú kategóriu sa pýšil najmä skvelým hudobným obsadením. Okrem slovenských a českých interpretov a skupín ako Tublatanka, Čechomor, Tomáš Klus či Cigánski Diabli boli na zozname aj zahraničné legendy: Afric Simone a The Rubettes. Mojou úlohou bola produkcia približne 5 minútového aftermovie z celého 3-dňového festivalu. Je to však extrémne ťažká úloha, pretože celý festival bol veľmi rôznorodý, a tak som mal hodiny a hodiny materiálov na postprodukciu. Opíšem Vám teda celý môj postup pri tvorbe aftermovie.

Pri strihu projektov tak veľkého rozsahu používam troj až štvorbodový strih. V prvom, hrubom strihu, vyfiltrujem niekoľko hodín materiálov na približne 1 hodinu použiteľných videí. V druhom, precíznejšom filtrovaní, z použiteľných materiálov vyberiem len tie najlepšie zábery, a tak sa celkový čas videa zmenší na približne 15 až 30 minút. V tomto bode taktiež vyberiem vhodné zábery pre slow motion. V tomto momente už približne viem, aké zábery použijem vo výslednom movie, a tak podľa toho vyberiem a následne zostrihám čo najvhodnejšiu hudbu. Akcie clubového rozsahu strihám na aftermovie dĺžky od 1 minúty do 3 minút, pretože v nich nie je toľko rôznorodých záberov, a tak sa už väčšinou po 2 minútach začínajú zábery opakovať a video začne pôsobiť, navzdory svižnému strihu, unudene. Niekoľkodňové festivaly sú však omnoho rôznorodejšie. Desiatky interpretov a skupín, množstvo atrakcií a omnoho väčší areál. To všetko nie je možné nastrihať do 2 minút, a tak pri niekoľkodňových festivaloch strihám aftermovie na 5 až 8 minút. Je to čas, do ktorého dokážem "namačkať" zábery celého areálu, atrakcie, zabávajúcich sa ľudí a najmä všetkých známejších a aj menej známejších interpretov a ich vystúpenia. Keď sa mi toto všetko podarí, prichádza na radu už len color grading, vyladenie detailov, vloženie textov, lóg a hurá po troch dňoch finálny rendering a následné odoslanie aftermovie vedeniu na schválenie. Celú produkciu aftermovie som Vám už do detailov opísal, takže teraz si môžete pozrieť hotový výsledok a sami posúdiť, či výsledok stojí za tie hodiny práce. Prajem príjemné sledovanie oficiálneho aftermovie Lodenica 2014.

Published in Aftermovie
Streda, 27 August 2014 09:47

Remix Club Student Party

Luxusný club v meste Havířov, v ktorom si každý príde na svoje. Presne tak sa dá opísať Remix Club. Už po druhýkrát som zavítal do tohto skvelého clubu, tentokrát ako kameraman. Mojou úlohou bolo vyhotovenie promo videa clubu a aftermovie z Primeros Mega Student Party. Výsledok mojej návštevy Remix clubu si môžete pozrieť priamo tu, v oficiálnom aftermovie.

Published in Aftermovie
Stvrtok, 14 August 2014 10:55

Magazín Banger.sk interview

Krátke interview v magazíne Banger.sk pre všetkých, ktorí chcú vedieť niečo viac o mne a mojich začiatkoch vo video tvorbe. Dočítate sa v ňom taktiež o mojich tohtoročných zážitkoch, spoluprácach a rozhodnutiach, ktoré ma posunuli o krok bližšie k mojim snom.

http://www.banger.sk/macik-som-celkom-obycajny-chalan-z-maleho-mesta-ktory-si-ide-za-svojim-snom/

Published in Dokument
Sobota, 09 August 2014 13:01

La Playa Michael Burian

Eventy v Čechách sú oproti tým slovenským dosť odlišné. Je to hlavne v ľuďoch, ktorí sa chcú viac baviť a nie sú takí nasýtení miliónom každoročných žuriek ako Slováci. Preto sa vždy teším na točenie za hranicami. 

Tentokrát som zavítal do dedinky Veľké Bílovice na akciu s názvom La Playa, kde ako headliner vystúpil legendárny DJ a producent Michael Burian. Čo k tomu? V skratke - Brutálna párty! Laser, ktorý rezal stromy v lese oproti, piesková pláž s bazénom, sexi gogo tanečnice, mnoho známych a talentovaných DJs a 12 hodín tej najlepšej EDM hudby. Presne tak vyzerala tohtoročná La Playa. Aftermovie pre všetkých, ktorí zmeškali túto žúrku a samozrejme hlavne pre tých, ktorí sa zúčastnili a chcú si zaspomínať (v prípade nadmerného požitia alkoholu sa hodí lepšie slovo SPOMENÚŤ :o)

Published in Aftermovie
Piatok, 08 August 2014 11:38

Sky Open 2014 Karviná

Okrem práce s kamerou sa venujem taktiež aj postprodukcii videí. V prípade, že máte natočené video materiály a vo výslednom videu chcete dynamický strih, profesionálny color grading či špeciálne efekty, stačí mi napísať všetky požiadavky a nahrať video materiály na môj FTP server. Po pár dňoch dostanete zostrihané video presne podľa Vašich požiadaviek. 

Ako príklad si môžete pozrieť aftermovie z akcie Sky Open 2014 v meste Karviná, ktoré si natočili organizátori sami na zrkadlovku. Následne mi poslali všetky materiály a po pár dňoch dostali hotové aftermovie. Mojou prácou bolo vybrať ideálny hudobný podklad, vyselektovať najlepšie zábery (z cca 45 minút materiálov) a zostrihať tieto materiály podľa hudby. Taktiež som vo finálnej fáze postprodukcii použil Adobe After Effects na spomalené zábery a color grading jednotlivých záberov. Hotové aftermovie si môžete pozrieť priamo tu pod článkom.

Published in Postproduction
Nedela, 03 August 2014 12:58

Kybel Maciek Rozjebem byt

Názov pesničky hovorí za všetko. V tomto klipe nájdete len demoláciu, násilie a množstvo rozjebaných vecí.

Premiéra oficiálneho klipu je 7. septembra o 20:00. Zatiaľ si môžete pozrieť krátku ochutnávku vo forme traileru.

Published in Hudobný klip
Sobota, 02 August 2014 12:54

Summer Party Zakamenné

Znova sa mi potvrdilo, že na Orave sú najlepšie párty. Nebolo tomu inak ani túto noc. Akcia s názvom Summer Party 2K14 bola nezabudnuteľným zážitkom pre všetkých hostí ale aj pre samotných DJs. Vystriedali sa tu mená ako DJ Buggy, DJane Extáza či DJ Thobias. 

Celý event sa konal vonku pod holým nebom. Vďaka kvalitnému sveteľnému zabezpečeniu nebolo možné prehliadnúť túto párty už z niekoľkých kilometrov. Výkonné hlavy osvetľovali celú oblohu, a tak už z poza kopca bolo vidno, že sa tu niečo deje. Nechýbali ani sexi gogo tanečníčky a súťaže o mnoho zaujímavých cien (tablety, mp3, tričká a pod.). Radosť točiť takúto párty. Bol to naozaj silný zážitok. Viac už v mojom aftermovie.

Published in Aftermovie
Piatok, 01 August 2014 12:51

PartyVoda Komanc Party Breclav

Odkedy som prvýkrát zažil párty v Břeclave, vždy sa tu z radosťou vraciam. Tentokrát opäť v areáli PartyVoda a akcia s názvom Komanč Párty.

Počasie vyšlo na jedničku, a tak sa prišlo zabaviť ešte väčšie množstvo ľudí ako na OPEN PARTY. Tentokrát však pribudli noví DJs a ako čerešnička na torte polnočný ohňosroj. Samozrejme Ja + Blackmagic camera = Combo jak piča, a tak si môžete pozrieť aftermovie z celého večera nasekáné do jednej minúty.

Published in Aftermovie

Vitajte na webe | Macik.eu

Movie production  &  Photoshooting  &  Webdesign

V skratke o mne

Sample Image Od fotografie som postupnou evolúciou prešiel až na tvorbu videozáznamov. Začal som natáčať stužkové a svadby. Postupne som sa prepracoval s tvorbe reklamných videí, aftermovie a promo videí. Nakoniec som sa dostal až k výrobe videoklipov pre slovenských interpretov.Moje referencie

Kontaktné informácie

V prípade, že Vás moje práce zaujali, kontaktujte ma a môžeme si dohodnúť spoločné stretnutie.

  • e-mail
    This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • Mobil
    +421 902 669 702
  • Facebook
    Maťko Macík

Ponuka služieb

Chceš byť informovaný?

Napíš mi svoj email a získaj možnosť pravidelne vyhrať lístky na top koncerty po celom Slovensku.

Samozrejme, ak chceš dostávať vždy čerstvé info o mojich projektoch, pridaj si ma aj na sociálnych sieťach...