Toolbar
Referencie

2015

Have 2 items

Sobota, 21 Februar 2015 10:10

LayDee Sue BDay Party

Narodeninová párty najznámejšej slovenskej DJane LayDee Sue sa konala v clube EKG. Okrem oslávenkyne vystúpili aj mnohí známi slovenskí DJs - Folly, Toffy, Drahosh a Robin a Bongoman Elizz. Nechýbal samozrejme ani jej brat DJ Thobias. Ako vyzerala táto skvelá párty si môžete pozrieť v mojom aftermovie.

Celé aftermovie bolo točené kombináciou kamier Blackmagic a GoPro Hero 4. Pri Blackmagic som použil objektív Sigma 18-35 f/1.8, bez ďalšieho príslušenstva (všetky zábery sú točené bez stabilizátorov, čisto z ruky). GoPro kamera bola stabilizovaná 3-axis gimbal stabilizátorom. Nájdete tu aj množstvo nových grafických prvkov (Adobe After Effects) a zaujímavých efektov. Finálny strih videa prebiehal v programe Adobe Premiere Pro a následný color grading v DaVinci Resolve. Mnoho ľudí sa ma pýta na moju PC zostavu, keďže blackmagic vyžaduje dosť veľkú výpočtovú silu a taktiež dosť voľného priestoru na diskoch. Takže ako procesor používam Intel i7 3.4GHz, grafické karty nVidia Quadro 2GB + nVidia GeForce 760GTX (občas si aj zahrám dačo :o), 12GB RAM (2400MHz) a úložný priestor: 2x240GB SSD (OS, programy + projekt, na ktorom práve pracujem) + 3x3TB externé disky (bolo ich 5ks, avšak dva mi v decembri odišli). Na diskoch mám všetky projekty a video materiály, ktoré som doteraz natočil (aj ked 95% už zrejme nikdy nevyužijem). Ďalej mám 1x 1080p 27'' LG monitor (v blízkej dobe pribudne pravdepodobne druhý), bezdrótovú klávestnicu a myš. Na zvukový výstup používam 10 eurové, čierne (bez značky) slúchadlá z Tesca, ktoré u mňa vyhrali po vyše mesačnom testovaní všetkých možných značiek a typov slúchadiel. Takže to je tak v stručnosti zhrnutá moja postprodukcia. V prípade akýchkoľvek otázok, píšte.

Published in Aftermovie
Sobota, 14 Februar 2015 17:42

To Príde 4EWER

Najnovší klip štvorčlennej kapely 4Ewer s názvom "To príde" sme točili ako obvykle, v Žiline. Pre každého z členov kapely sme vybrali iné miesto, charakteristické pre jeho povahu tak, aby ho čo najlepšie vystihovalo. Výsledkom je veľmi rôznorodý klip, točený v interiéri aj exteriéri, v teple aj zime, cez deň aj v noci. 

Po veľmi veľmi dlhej dobe som sa rozhodol točiť klip za pomoci statívu. Keďže preferujem dynamickejšie zábery "z ruky", bola to pre mňa výzva a dosť veľká zmena. Následná postprodukcia už prebiehala našťastie tradične, strih v programe Adobe Premiere Pro (za asistencie členov kapely a režisérky) a color grading v programe DaVinci Resolve. Nakoniec sa nám to podarilo dať dokopy, a tak si priamo tu pod článkom môžete pozrieť výsledný klip.

Published in Hudobný klip

Vitajte na webe | Macik.eu

Movie production  &  Photoshooting  &  Webdesign

V skratke o mne

Sample Image Od fotografie som postupnou evolúciou prešiel až na tvorbu videozáznamov. Začal som natáčať stužkové a svadby. Postupne som sa prepracoval s tvorbe reklamných videí, aftermovie a promo videí. Nakoniec som sa dostal až k výrobe videoklipov pre slovenských interpretov.Moje referencie

Kontaktné informácie

V prípade, že Vás moje práce zaujali, kontaktujte ma a môžeme si dohodnúť spoločné stretnutie.

  • e-mail
    This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • Mobil
    +421 902 669 702
  • Facebook
    Maťko Macík

Ponuka služieb

Chceš byť informovaný?

Napíš mi svoj email a získaj možnosť pravidelne vyhrať lístky na top koncerty po celom Slovensku.

Samozrejme, ak chceš dostávať vždy čerstvé info o mojich projektoch, pridaj si ma aj na sociálnych sieťach...